Krkaši v finalu proti branilcem naslova iz Puconcev
Na drugi polfinalni tekmi med NTK Krka in NTK Letrika je bilo precej bolj vroče kot preteklo soboto v Vrtojbi, ko so Dolenjci slavili s 5:2. Gostujoči strateg Dado Tokić, sicer brat Bojana, je tokrat nekoliko premešal postavo. Rotacija se je izkazala za dobro potezo, končne zmage pa ni prinesla.
Gostje so po zmagah Ludvika Peršolje nad Darkom Jorgićem in Janeza Tomšeta nad Tilnom Novakom povedli z 2:1, Uroš Slatinšek je bil suveren proti Janezu Petrovčiču, povedli z 2:1 in aktiven rezultat držali vse do rezultata 4:4, v odločilni tekmi pa je mladi Jorgić uspel s 3:0 premagati izkušenega Petrovčiča, ki je pred leti tudi nosil dres Krke in tako Krkaše popeljati v finale.
Za odločilno tekmo se je izkazal obračun med dvema članskim reprezentantoma, Slatinškom in Peršoljo. Tekma se je prelomila v tretjem nizu, ko je Slatinšek uspel ubraniti dve žogici za niz nasportnika in ga dobiti s 13:11, nato pa je v četrtem le zaigral sproščeno in 15 let mlajšega reprezentančnega kolega povsem dotolkel z 11:4.
Slatinšek je s 3:0 odpravil tudi Janeza Tomšeta, ki je danes sicer igral odlično, ne pa dovolj dobro, da bi proti Jorgiću iztržil kaj več kot en niz. Tilen Novak, ki se ubada s poškodbo prepone, je danes izgubil vse tri tekme, vseeno pa gre pohvaliti celotno zasedbo, ki vse od začetka prvenstva septembra kaže izvrstne predstave.
Pozabiti ne gre seveda niti na Nevena Karkovića, ki poleg svojih igralskih zaslug, letos Urošu Slatinšku močno pomaga s svojo mentorsko vlogo, kar pomeni, da se lahko prvi igralec Krkašev povsem pripravi na svoje tekme, ob tem pa računa na usluge hrvaškega mladinskega selektorja, ki ima sposobnosti vodenja igralcev na pomembnih tekmah v malem prstu.
Prva tekma finala bo na sporedu prihodnjo soboto, 24. maja, v Puconcih, nato pa v sredo, 28. maja sledi druga tekma v Novem mestu. V primeru izenačenja, bo o prvaku odločila 3. tekma, ki bi se 31. maja prav tako igrala v dolenjski prestolnici.