Tik pred zaključkom izjemno uspešne sezone mladi upi NTK KRKA do medalj tudi v Zagrebu

Pred nekaj dnevi so mladi upi NTK Krka iz Novega mesta nastopili na mednarodnem prvenstvu Zagreba, turnirju - Zagiping. Tilen Novak je z Ervinom Železnom iz Keme Puconci zmagal med mladinskimi dvojicami, Peter Hribar pa je s Tilnom Cvetkom osvojil drugo mesto ekipno pri mlajših kadetih. Na turnirju v Zagrebu so nastopili igralci iz  Slovenije, Bosne, Ukrajine, Francije, Češke, Nemčije in Romunije.

Ta konec tedna pa je ob koncu sezone na sporedu še MASTERS turnir, kjer se bo pomerilo 16 najboljših v Sloveniji v disciplinah: člani, mladinci, kadeti in mlajši kadeti. Od NTK Krka bodo zaigrali: Uroš Slatinšek in Tilen Novak (oba pri članih), Tilen bo poleg Aljaža Šmaljclja igral tudi v mladinski kategoriji, pri kadetih se bodo za čim višje uvrstitve potegovali Peter Hribar, Aljaž Šmaljcelj in Kristian Hren, pri mlajših kadetih pa bosta igrala Peter Hribar in Tomaž Hrovat.

»Gre za en bolj revijalni turnir na koncu sezone, na državnem nivoju. Ciljamo na medalje, upam, da bo priložnost za to dobil tudi Kristian Hren, glede na to, da je celo sezono stopnjeval tempo in je v vse boljši formi,« pravi trener Uroš Slatinšek, ki se nadeja uspehov tudi v prihodnji sezoni. »Prvi cilj je ubraniti naslov državnih prvakov, a ne bo enostavno. Edino Kristian Hren gre v mladinsko konkurenco, vseeno pa menim, da imamo dovolj dobrih igralcev in bi nam z dobro zastavljenim delom lahko uspelo.«

Kot še dodaja Slatinšek, od posameznikov največ obetata Aljaž Šmaljcelj in Peter Hribar. »Zelo bi si želel, da bi se oba uvrstila v reprezentanco za evropsko prvenstvo, lahko pa, da se bo odločalo prav med njima. A kot sem že večkrat dejal, treba je pustiti dušo na igrišču in upati na najboljše!«

Za tekmovalce in tekmovalke ter njihove najdražje so v prostorih Dolenjskega namiznoteniškega centra ob bližajočem se koncu sezone pripravili tudi poseben sprejem. Predsednik NTK Krka Tomaž Kralj je čestital za dosežke prav vsakemu izmed njih.

Podrobnejši seznam dosežkov NTK Krka v zadnjih dveh mesecih:

- Peter Hribar je postal državni prvak med mlajšimi kadeti v dvojicah ter podprvak v konkurenci posameznikov

- Tilen Novak je bil tretji med posamezniki na državnem prvenstvu do 21. let ter prav tako tretji na državnem prvenstvu za mladince v dvojicah, na članskem odprtem prvenstvu RS pa se je uvrstil na 5.-8. mesto

- Aljaž Šmaljcelj je osvojil bronasto odličje med dvojicami na državnem kadetskem prvenstvu

ter se uvrstil od 5.-8. mesta na mladinskem državnem prvenstvu za mladince posamezno

- Tomaž Hrovat se je uvrstil na 5.-8. mesto na DP za mlajše kadete

-  Uroš Slatinšek je bil drugi na odprtem članskem prvenstvu

-  Ekipa NTK Krka je v 1. slovenski namiznoteniški ligi osvojila končno 3. mesto

-  Ekipa NTK Krka je osvojila 3. mesto na Pokalu Slovenije

-  Ekipa NTK Krka II je v 2. Slovenski namiznoteniški ligi dosegla 6.mesto

- Uspehi mladih tekmovalcev na MRNTZ (Medregijska namiznoteniška zveza) tekmovanjih: Mitja Omerzel 1. mesto v kategoriji 2.-3. razred, Aljaž Šmaljcelj 1. mesto kategorija 8.-9. razred, Kristian Hren 2. mesto kategorija 8.-9. razred, Peter Hribar 1. mesto kategorija 6.-7. razred, Živa Staniša 3. mesto kategorija 4.-5. razred (v Preserju), Eva Vranjkovič 3. mesto kategorija 8.- 9. razred, Janez Kranjc 2. mesto dijaki, Miha Hribar 3.- 4. mesto dijaki)…

Koledar namiznoteniških tekmovanj in tudi rezultati s posameznih tekem pa so na voljo na povezavi:

I feel slovenia logo 290x145