Evropsko prvenstvo za člane do 21 let

Evropsko prvenstvo za člane do 21 let

Gondomar (Portugalska), 10. marec 2019 – Na pravkar zaključenem evropskem prvenstvu v namiznem tenisu za člane do 21 let smo v Novem mestu pričakovali zlato za Jorgića, a smo dobili zlati par Jorgić-Hribar.

Jorgiću, ki je bil drugi nosilec evropskega prvenstva in tudi po ocenah strokovnjakov prvi veliki favorit za evropskega prvaka, se je po vodstvu za zmago in nadaljnje tekmovanje zalomilo proti zelo neugodnem obrambnem ruskem igralcu Arturju Abusevu: 3:4 (-7, 7, -9, 9, -8, -4), proti kateremu je izgubil tudi Hribar, ki pa je v posamični konkurenci opozoril nase z zmago proti petemu nosilcu evropskega prvenstva, Belorusu Aleksandru Haninu.

Nenadejana poraza med posamezniki krkašema nista odvzela moči, nasprotno: v paru sta iz tekme v tekmo igrala bolje. Za pravi podvig sta dvakratna slovenska državna prvaka med dvojicami poskrbela v četrtfinalu, kjer sta se pomerila s prvima nosilcema turnirja, odličnima Romunoma Cristianu Pleteu in Raresu Siposu. Po tej zmagi sta vedela, da se jima nasmiha zgodovinski uspeh: srebro ali zlato, a sta uspešno ciljala na najvišjo stopničko.

Tudi na letošnjem evropskem prvenstvu je bila NTK Krka znova dobro zastopana, saj sta poleg zlatih Jorgića in Hribarja nastopila še Vovkova in Cvetko.

Izjave:

Andreja Ojsteršek Urh, trenerka: »Kaj pomeni evropsko zlato? Zelo veliko! Predvsem potrditev, da resno delo vedno nagrajuje! Vesela sem za oba fanta, s katerim delam že nekaj časa. Dokazala sta, da sta z upoštevanjem dogovorjene taktike zelo 'nevarna'. Škoda za Jorgića. Po tako težkem porazu v tekmi med posamezniki, v katerem je nasprotniku uspevalo vse, je težko zbrati moč in koncentracijo in zdržati do konca, torej osvojiti zlato. Fanta sta bila 'eden za vse in vsi za enega', zdržala sta do konca, kar je lastnost velikih igralcev. Nista popustila, ko sta že imela srebrno kolajno… Res veličastno, vse pohvale, čestitke!«

Darko Jorgić: »Namizni tenis je res čudežna igra. Vedel sem, da sem v odlični formi, stavil sem na zlato medaljo v posamezni konkurenci, a naletel na odličnega obrambnika, ki mu je na portugalskem uspelo malone vse. Bil je tesen, a časten poraz, ki pa me ni spravil iz tira. S Hribarjem sva vedela, da sva močna. Bila sva tudi zbrana. Še posebej sem vesel za kolega Petra, ki je osvojil prvo evropsko medaljo, kar se ne dogaja številnim igralcem.«

Peter Hribar: »Ta dosežek je res nekaj neprecenljivega, zame osebno je to zgodovinski uspeh, ki ne bo nikoli pozabljen. Vesel sem, da sem tudi sam prišel do evropske medalje in že sedaj se zahvaljujem številnim krkašem in Novomeščanom, ki so mi čestitali. Res hvala! Z Jorgićem se odlično dopolnjujeva, to sva dokazovala na domačem državnem prvenstvu in dokazala v Gondomarju. Sedaj bomo malo proslavili vedoč, da so pred nami novi izzivi.«

Jernej Jedlovčnik, podpredsednik NTK Krka: »Dejstvo, da so na evropskem prvenstvu za 'mlade' člane igrali kar štirje krkaši, veliko pove o nekem klubu. Res gre za izjemen uspeh naših članov, saj na tovrstnem prvenstvu igra evropska namiznoteniška smetana. Jorgićeva in Hribarjeva zlata medalja je tudi potrditev dobrega dela, zastavljenega v preteklosti in za NTK Krka zaveza, da posveti vso pozornost najmlajšim.«

Tomaž Kralj, predsednik NTK Krka: »Odličen uspeh in potrditev, da so Darko, Peter, Tilen, Deni, Tilen, Aleksandra, Aljaž in še vrsta mlajših in najmlajših igralcev v našem klubu zlata generacija, ki nas bo še dolgo razveseljevala z uspehi. Recept za uspehe: samo trdo delo, talent in, kar je zelo pomembno, iskreno prijateljstvo. To je le nekaj stvari, ki odlikuje to generacijo. Vesel sem in ponosen na vsak posamezni uspeh naših igralcev. Darko in Petru pa še enkrat hvala in čestitke za osvojitev evropskega naslova.«

krka generalni sponzor w1

Video

Septabene

Septabene