Prva slovenska zmaga Lei Paulin

WTT Slovenia Hub presented by I feel Slovenia

Laško – Po devetih letih se je namizni tenis na najvišji ravni znova vrnil v Slovenijo. Laško bo kar dva tedna gostilo turnirja Mednarodne zveze. Domače barve pa sta že v današnjem 1. krogu predtekmovanja branili Primorki Lea Paulin in Sara Tokić. Slednja, članica Lektrike iz Vrtojbe je bila pred dnevi polfinalistka kadetskega turnirja v Lignanu v Italiji, pred dobrim tednom pa je na Rakeku kadetskemu in mladinskemu naslovu državne prvakinje dodala še 2. mesto med članicami. Tedaj je v polfinalu premagala prav pet let starejšo članico Arrigonija iz Izole Leo Paulin s 4:3. Ob začetku turnirja v Laškem pa je Paulinova vrnila udarec in Tokićevo, nečakinjo zadnjega slovenskega zastavonoše na olimpijskih igrah Bojana Tokića, poslala med gledalce. Paulinova je dvoboj odigrala zelo zanesljivo. Predvsem v prvih dveh nizih, ki ju je dobila na 6 in 1. Na začetku tretjega je povedla z 2:0. Po minuti premora je že kazalo, da bo Tokićeva znova znala obrniti potek igre. Imela je tudi žogici za niz, na koncu pa je Paulinova zmagala z 12:10. V 2. krogu predtekmovanja jo čaka precej visoka prepreka, Francozinja Audrey Zarif, ki je na 133. mestu svetovne lestvice.

Med slovenskimi igralci se bo prvi dan v Laškem predstavil le Tilen Cvetko, ki ga za uvod čaka leto mlajši Francoz Leo de Nodrest.